Welkom Over DUWO DUWO Nieuws Het laatste nieuws

De nieuwste common room is te vinden in De Pelikaanhof

Leestijd: 2 min

De allernieuwste common room van DUWO is te vinden in studentencomplex De Pelikaanhof in Leiden. Opgezet aan de hand van een beproefd concept om studenten samen te brengen. Maandag 13 februari was de drukbezochte opening. Bekijk de video!

<iframe allow=";" allowfullscreen="" frameborder="0" height="360" src="https://www.youtube.com/embed/gjGS1Q-rTL8" style="position:absolute;top:0;left:0;width:100%;height:100%" width="550"></iframe>

Waar ooit de bekende Pelibar huisde, waar veel Leidse oud-studenten herinneringen hebben liggen, glanst nu het fraaie, hippe interieur van een nieuwe common room je tegemoet. Het is de nieuwste aanwinst in een serie, die volgens een vast - en inmiddels beproefd - concept wordt ontwikkeld. De afgelopen twee jaar werden in alle vestigingsplaatsen van DUWO al tientallen van deze gemeenschappelijke ruimten in studentencomplexen en -huizen (her)ingericht. Grote common rooms of kleinere gemeenschappelijke huiskamers of living rooms. Het idee erachter: studenten samenbrengen, games en chill- en studieplekken en dat alles in een hip en huiselijk interieur. Een moderne versie van de fusie of de GR dus. De common room is voor de heel grote complexen met vaak zelfstandige woningen en de living room voor kleinere complexen en studentenhuizen met kamers.

Alles tweedehands

De Pelikaanhof is een voorbeeld van zo’n heel groot complex: 500 bewoners. De Pelibar was tijdens de lockdown gestopt en bewoners hadden veel behoefte aan een plek om samen te komen. Met hulp van een styliste kwam er een plan. Tweedehands meubilair van kringloopwinkels en Markplaats werd gepimpt, evenals de oude vloer, die een opvallende make-over kreeg. Zowel de studenten als DUWO-medewerkers staken de handen uit de mouwen en werkten mee om alles voor elkaar te krijgen.

Het concept voor de common room is inmiddels opgenomen in het plan van eisen voor studentenhuisvesting van DUWO. Alle nieuwbouwcomplexen krijgen er standaard een. En dit jaar worden ook in bestaande complexen opnieuw veel common rooms en huiskamers (her)ingericht.  

Nieuwsoverzicht